V Přestupní stanici dáváme druhou šanci

Na pražském Žižkově vyrostl nádherný komunitní projekt, který - jak jeho zakladatelé uvádí - dává druhou šanci obečení a lidem. V obchůdku s vyřazeným oblečením prodává člověk bez domova, který tak získává šanci zapojit se opět do běžného života. Náš nadační fond BEZ-DOMOVA byl u projektu od samého počátku a rozhodl se letos již podruhé podpořit vytvoření pracovní pozice právě pro tuto cílovou skupinu.

Pravidla jsou taková, že osoba bez domova zde získá stabilní, ale časově nastavitelnou práci. Zároveň se může v tamním komunitním centru účastnit mnoha kulturních akcí, besed a přednášek a zapojit se tak do běžného života. Po roce zvykání si na každodenní režim by se klienti Přestupní stanice měli začít ucházet o běžnou práci. 

Projektem prošel i léta nezaměstnaný pan Václav, který se díky tomu dokázal postavit na vlastní nohy, najít si ženu ženu svého srdce, byt, ve kterém spolu bydlí a v červnu s ní chystá svatbu! 

Druhým letos podpořeným adeptem je pan Richard. Držme mu palce! Aktuality z projektu Přestupní stanice můžete sledovat na facebooku.

Fotogalerie

Spolupracujeme

Naděje

Přestupní stanice

NF Veroniky Kašákové

Jako doma

Armáda spásy

Pragulic

Nový prostor

Člověk v tísni

Jeden svět

Festival Evolution

Naděje

Přestupní stanice

NF Veroniky Kašákové

Jako doma

Armáda spásy

Pragulic

Nový prostor

Člověk v tísni

Jeden svět

Festival Evolution