Měníme vizáže

Udržet svůj zevnějšek upravený v podmínkách drsné ulice, to chce velké úsilí. Vystoupit ze začarovaného kruhu života bez domova se zanedbanou vizáží je pak ještě větší výzva. Rozhodli jsme se proto pomoci a těm, kteří chtějí zažádat o práci, navštívit rodinu nebo mají jiný cíl, pro který potřebují zlepšit svůj vzhled, uhradíme kadeřníka či věnujeme potřebné vybavení.

Kadeřnickou proměnou prošel pan Richard, bývalý vysokoškolský profesor, který se dostal do velké finanční tísně. Dlouhodobě se potýká s nezaměstnaností. Je již ve starším věku a vzhledem k jeho dřívějším zkušenostem měl jedno velké přání: "Již mnohokrát se mi stalo, že jsem byl na konkursu a byla nakonec dána přednost mladším uchazečům, proto bych měl jednu, ale VELMI důležitou prosbu, zda byste mi mohli pomoci použitím trochy barvy změnit mé šedivé vlasy, které mne značně znevýhodňují. Dřív se mi to dařilo barvit a ten celkový dojem je neuvěřitelně lepší!" 

Přestože z našeho pohledu dodávaly šediny panu Richardovi osobitý šarm, jeho přání bylo natolik silné, že jsme mu vyhověli. Ze salónu LÓreal tedy odcházel o několik let mladší a sebevědomě vyhlížející muž, který nyní usilovně shání zaměstnání.

Další radost v rámci projektu Proměna jsme udělali paní Ivance. Společnost Tilak nám věnovala kvalitní bundy, které jsme mohli využít pro ty, kteří je v nelehké zimě upotřebí. Paní Ivanku, stále usměvavou, komunikativní a věčně upravenou dámu, která přebývá v Praze v jednoduchém příbytku pod mostem, jsme tímto předčasným Ježíškem dohnali až k slzám. Fotky najdete na našem facebooku!

Děkujeme všem, kdo pomáháte s námi pomáhat. A lidem bez domova, kteří chtějí své problémy řešit, držíme palce!

Fotogalerie

Spolupracujeme

Naděje

Přestupní stanice

NF Veroniky Kašákové

Jako doma

Armáda spásy

Pragulic

Nový prostor

Člověk v tísni

Jeden svět

Festival Evolution

Naděje

Přestupní stanice

NF Veroniky Kašákové

Jako doma

Armáda spásy

Pragulic

Nový prostor

Člověk v tísni

Jeden svět

Festival Evolution