Aktivity

Snažíme se vytvářet pomyslnou síť a propojovat neziskovky a další aktivní jedince, kteří chtějí jako my pomáhat lidem bez domova. Rozšiřujeme jejich pole působnosti, otevíráme oči, snažíme se motivovat a rozdávat radost...

Rozhovory s VIP osobnostmi

Už více než rok spolupracujeme s časopisem Nový Prostor. Pro jeho prodejce z řad lidí bez domova jsme připravili motivační projekt, díky kterému se mohou stát novináři a realizovat rozhovory se známými osobnostmi. Za každý rozhovor od nás získávají honorář, od redakce pak podporu při realizaci interview. Ze všeho nejcennější jsou pro ně ale ty zážitky... 

Číst dále

Proměna aneb Ukaž svou pravou tvář

Pro někoho samozřejmost, pro jiného neřešitelný problém. Upravené vlasy či vousy, čisté oblečení a celkový pocit svěžesti po těle. Překonat bariéru zanedbané vizáže může ale některým lidem pomoci k tomu, aby se odvážili kontaktovat ztracenou rodinu nebo požádali o byt či práci. Rozhodli jsme se pomoci jim udělat tento krok.

Číst dále

Poděkování všem dárcům!

Rádi bychom poděkovali všem, kteří nezavírají před lidmi bez domova oči, oceňují aktivity našeho fondu a našich spřízněných organizací a zasílají nám příspěvky na naše transparentní konto. Zvláště si vážíme darů, které přijdou opakovaně! Děkujeme paní Pavlíně Koniarové, Pavle Mikulkové, Evě Boškové, Romanu Kamlerovi a všem dalším anonymním dárcům. 

Číst dále

Dárek pro kuchařky

Společnost Tescoma se rozhodla podpořit naše aktivity a přichystala předčasné Vánoce kuchařkám bez domova. Do Jídelny, kterou provozují pod hlavičkou OS Jako doma na pražském Smíchově, jim věnovala vybavení nejen do kuchyně, na pečení, ale i na stoly do samotné restaurace. 

Číst dále

Niky a její příběh pomáhá dětem z dětských domovů

Do projektu, jehož cílem je osvěta dětí z dětských domovů a který realizujeme s Nadačním fondem Veroniky Kašákové, jsme získali novou posilu. Je jí Nikola, 24 letá mladá žena, která se po opuštění dětského domova potýkala několik let s dluhy a existenčními problémy. Dnes začínám pomalu stát pevně na svých nohou a svými zkušenostmi tak pomáhá dětem předcházet tomu, aby se nemusely potýkat s podobným osudem.

Číst dále

Výroční zpráva za rok 2016

Rok 2016 byl pilotním rokem pro nadační fond Bez-domova. Nesl se ve znamení rozvinutí hlavních aktivit nadačního fondu. 

Číst dále

Výjezdy do dětských domovů

V červnu plánujeme nový výjezd do dětského domova, tentokrát zamíříme s Veronikou Kašákovou do Ústí nad Labem. Společně s námi pojede poprvé také jedna z žen bez domova, která strávila část života v dětském domově v Praze. Pokud se koncept osvědčí, rádi bychom ho rozšířili v dalším školním roce. 

Shrnutí našich aktivit za poslední rok

Nový portál Flowee přináší článek o aktivitách našeho fondu. Pokud chcete vědět, s kým spolupracujeme a jaké projekty jsme již podpořili, můžete se směle začíst. Aktivity nadačního fondu v kostce najdete na webu Flowee.cz.

A nezapomeňte: pokud máte tip, koho nebo jaký projekt si zaslouží naši přízeň a podporu, neváhejte nám napsat na email: jana@bez-domova.cz

Zuzana Samara na Festivalu Evolution

Chcete se potkat se zakladatelkou nadačního fondu Bez-domova? Paní Zuzana Samara spolu se svým manželem Jannisem Samarasem navštíví Festival Evolution - veletrh, který vám nasadí brouka do hlavy. V neděli 26. března od 11 hodin povypráví o svém životě v hlavním sále na téma Přitažlivost. Dozvíte se o cestě, která je svedla dohromady a motivacích, které vedly k založení fondu. Stavte se!

Jídelna Kuchařek bez domova je již otevřena!

Na pražském Smíchově se už čile vaří... Kuchařky bez domova, sdružené pod občanským sdruženním Jako doma, se včera poprvé postavily do zbrusunové kuchyně a za barový pult. Polévky, quiche a špagety létaly k zákazníkům ostošest. Nadační fond přispěl ke vzniku projektu tím, že hradí část nákladů na pravidelné měsíční mzdy kuchařek.

Číst dále

Sýrařka Ludmila

Na farmě Armády spásy ve Strahovicích pracují lidé, kteří prožívají těžkou životní situaci. Nemají dlouhodobě zaměstnání a někteří z nich jsou i bez domova. Díky spolupráci Farmy a místního Úřadu práce získávají možnost zapojit se do veřejně prospěšných prací a na jeden rok získat stálý příjem, obnovit si pravidelný režim a pracovní návyky a začít řešit svou životní situaci.

Číst dále

Přestupní stanice

Nejlepším způsobem, jak dát někomu práci, je vytvořit pracovní místo. A právě toto krédo razí nový start-upový projekt s názvem Přestupní stanice, který jsme se rozhodli podpořit. 

Číst dále

Spolupracujeme

Naděje

Přestupní stanice

NF Veroniky Kašákové

Jako doma

Armáda spásy

Pragulic

Nový prostor

Člověk v tísni

Jeden svět

Festival Evolution

Naděje

Přestupní stanice

NF Veroniky Kašákové

Jako doma

Armáda spásy

Pragulic

Nový prostor

Člověk v tísni

Jeden svět

Festival Evolution