Aktivity

Snažíme se vytvářet pomyslnou síť a propojovat neziskovky a další aktivní jedince, kteří chtějí jako my pomáhat lidem bez domova. Rozšiřujeme jejich pole působnosti, otevíráme oči, snažíme se motivovat a rozdávat radost...

Výroční zpráva za rok 2016

Rok 2016 byl pilotním rokem pro nadační fond Bez-domova. Nesl se ve znamení rozvinutí hlavních aktivit nadačního fondu. 

Číst dále

Výjezdy do dětských domovů

V červnu plánujeme nový výjezd do dětského domova, tentokrát zamíříme s Veronikou Kašákovou do Ústí nad Labem. Společně s námi pojede poprvé také jedna z žen bez domova, která strávila část života v dětském domově v Praze. Pokud se koncept osvědčí, rádi bychom ho rozšířili v dalším školním roce. 

Shrnutí našich aktivit za poslední rok

Nový portál Flowee přináší článek o aktivitách našeho fondu. Pokud chcete vědět, s kým spolupracujeme a jaké projekty jsme již podpořili, můžete se směle začíst. Aktivity nadačního fondu v kostce najdete na webu Flowee.cz.

A nezapomeňte: pokud máte tip, koho nebo jaký projekt si zaslouží naši přízeň a podporu, neváhejte nám napsat na email: jana@bez-domova.cz

Zuzana Samara na Festivalu Evolution

Chcete se potkat se zakladatelkou nadačního fondu Bez-domova? Paní Zuzana Samara spolu se svým manželem Jannisem Samarasem navštíví Festival Evolution - veletrh, který vám nasadí brouka do hlavy. V neděli 26. března od 11 hodin povypráví o svém životě v hlavním sále na téma Přitažlivost. Dozvíte se o cestě, která je svedla dohromady a motivacích, které vedly k založení fondu. Stavte se!

Jídelna Kuchařek bez domova je již otevřena!

Na pražském Smíchově se už čile vaří... Kuchařky bez domova, sdružené pod občanským sdruženním Jako doma, se včera poprvé postavily do zbrusunové kuchyně a za barový pult. Polévky, quiche a špagety létaly k zákazníkům ostošest. Nadační fond přispěl ke vzniku projektu tím, že hradí část nákladů na pravidelné měsíční mzdy kuchařek.

Číst dále

Sýrařka Ludmila

Na farmě Armády spásy ve Strahovicích pracují lidé, kteří prožívají těžkou životní situaci. Nemají dlouhodobě zaměstnání a někteří z nich jsou i bez domova. Díky spolupráci Farmy a místního Úřadu práce získávají možnost zapojit se do veřejně prospěšných prací a na jeden rok získat stálý příjem, obnovit si pravidelný režim a pracovní návyky a začít řešit svou životní situaci.

Číst dále

Přestupní stanice

Nejlepším způsobem, jak dát někomu práci, je vytvořit pracovní místo. A právě toto krédo razí nový start-upový projekt s názvem Přestupní stanice, který jsme se rozhodli podpořit. 

Číst dále

Nečekaná setkání

Projekt, který jsme „upekli“ s časopisem Nový prostor, má za sebou tři čtvrtě roku fungování. Výstupy i ohlasy jsou potěšující, lidé bez domova se do něj s chutí zapojují. A některá setkání zůstanou v myslích zúčastněných asi ještě dlouho…

Číst dále

Znáte projekt Nejdřív střecha?

Jedním z našich cílů je vytvářet pomyslnou síť aktivních jedinců a organizací, které pomáhají lidem bez domova. Propojovat je a společně rozšiřovat jejich pole působnosti. Dalším z projektů, se kterým jsme navázali dialog, je Nejdřív střecha. S jeho zakladatelem, panem Vojtěchem Sedláčkem, jednáme o možnostech zlepšení hygienické situace lidí v nouzi. Podrobnosti si ale zatím ještě necháme pod pokličkou. ;-) 

PF 2017

Herečka Bára Hrzánová podpořila snažení našeho nadačního fondu, podala pomocnou ruku a stala se tváří našeho PFka. Nejen jí, ale i Radimu Hampelovi a všem ostatním, kteří nám pomohli vyrobit  přání beznákladově, patří velké dík! 

PF 2017 vám všem a ať máte kolem sebe jen dobré lidi, kterým není líto podat pomocnou ruku.

Číst dále

Jahoda a Malina zaměstná lidi bez domova na Farmě Strahovice

Spolupráce s Farmou Strahovice je v plném proudu. Aktuálně jsme se dohodli na koupi dobytka a dojičky na mléko, která je prvním krokem ke vzniku sýrárny. Kravky s poetickými jmény Jahoda a Malina již dorazily na farmu. V rámci dlouhodobého partnerství chceme společně vytvořit pracovní místa pro lidi bez domova a umožnit jim tak vrátit se do běžného života. 

Číst dále

Jde nám i o prevenci! Podpořili jsme projekt pro dětské domovy

Naši podporu si získal osvětový projekt Veroniky Kašákové, která se snaží prostřednictvím vlastních zkušenosti pomáhat dětem v dětských domovech, usnadnit jim jejich osamostatňování a vykročení do světa dospělých. Nadační fond Bez-domova přispěl na workshopy, jejichž cílem je mj. prevence proti bezdomovectví a problémům s exekucí.

Číst dále

Spolupracujeme

Naděje

Přestupní stanice

NF Veroniky Kašákové

Jako doma

Armáda spásy

Farma Strahovice

Pragulic

Nový prostor

Člověk v tísni

Jeden svět

Festival Evolution

Naděje

Přestupní stanice

NF Veroniky Kašákové

Jako doma

Armáda spásy

Farma Strahovice

Pragulic

Nový prostor

Člověk v tísni

Jeden svět

Festival Evolution