Aktivity

Snažíme se vytvářet pomyslnou síť a propojovat neziskovky a další aktivní jedince, kteří chtějí jako my pomáhat lidem bez domova. Rozšiřujeme jejich pole působnosti, otevíráme oči, snažíme se motivovat a rozdávat radost...

PF 2021

Děkujeme za vaši přízeň! 

Číst dále

V Praze se otevřela druhá Přestupní stanice

Sociální podník Přestupní stanice se rozrostl! K pobočce na pražském Žižkově přibyl nový prostor v centru Prahy. A my jsme rádi, že můžeme opět finančně podpořit vznik pracovních míst pro lidi bez domova.

Číst dále

Druhá šance - spolupráce s Tilak

Na konci dubna jsme společně s českým výrobcem outdoorového oblečení Tilak a Armádou spásy spustili projekt Druhá šance. 

Číst dále

PF 2020

Silný není ten, kdo dokáže pouhým pohledem složit někoho na lopatky, ale ten, kdo pouhým úsměvem někoho postaví na nohy. 

Číst dále

Pokračujeme v pomoci tam, kde je ji třeba

I v letošním roce podporujeme ověřené projekty.
 
Nadále spolupracujeme se sociálním podnikem Bistro Střecha na pražském Žižkově, které zaměstnanává lidi se zkušeností s bezdomovectvím. Pracuje zde i Milan, který žil pět let na ulici.
 
Číst dále

Výstava Žena a strom pomáhá ženám v nouzi

Zakladatelka nadačního fondu Bez-domova a fotografka Zuzana Samara vytvořila jedinečný cyklus fotografií s názvem Žena a strom. Snímky zachycují vzájemnost propojení, podobnosti a symboliky mezi ženou a stromem a jsou k vidění do konce září v opavské kulturním centru OKO. Cyklus vznikal tři roky a kromě umělecké roviny má i charitativní přesah.

Číst dále

Podpořili jsme dvě nové pozice pro lidi bez domova

Udělat tlustou čáru za minulostí jsme umožnili Milanovi a Emě. Držte jim palce!

Číst dále

I letos jsme podpořili Kuchařky bez domova

Před rokem Kuchařky bez domova otevřely svou Jídelnu v Praze u Anděla. Za tu dobu navařily 241 druhů obědových menu a připravily 100 cateringů. Čtyři ženy se zkušeností s bezdomovectvím získaly pracovní smlouvu. Na dvě pracovní pozice šly prostředky z nadačního fondu BEZ-DOMOVA.

Číst dále

V Přestupní stanici dáváme druhou šanci

Na pražském Žižkově vyrostl nádherný komunitní projekt, který - jak jeho zakladatelé uvádí - dává druhou šanci obečení a lidem. V obchůdku s vyřazeným oblečením prodává člověk bez domova, který tak získává šanci zapojit se opět do běžného života. Náš nadační fond BEZ-DOMOVA byl u projektu od samého počátku a rozhodl se letos již podruhé podpořit vytvoření pracovní pozice právě pro tuto cílovou skupinu.

Číst dále

Proškolení prodejců Nového prostoru

Dlouhodobě pracujeme s časopisem Nový prostor, který pomáhá lidem v tíživé situaci vydělat si na základní životní potřeby prodejem stejnojmenného časopisu. Zvažovali jsme, jak pomoci lidem bez domova a přitom rozšířit kompetence dobře fungujícího projektu. A pak to přišlo...

Číst dále

Měníme vizáže

Udržet svůj zevnějšek upravený v podmínkách drsné ulice, to chce velké úsilí. Vystoupit ze začarovaného kruhu života bez domova se zanedbanou vizáží je pak ještě větší výzva. Rozhodli jsme se proto pomoci a těm, kteří chtějí zažádat o práci, navštívit rodinu nebo mají jiný cíl, pro který potřebují zlepšit svůj vzhled, uhradíme kadeřníka či věnujeme potřebné vybavení.

Číst dále

Cesta z exekucí

V České republice žije téměř milión lidí, proti kterým je vedena exekuce. Snažíme se proto pomáhat i s řešením této otázky. V Brně jsme uspořádali první workshop s názvem Cesta z exekucí, který má pomoci osvětlit lidem, jak se co nejlépe dostat z dluhové pasti.

Číst dále

Spolupracujeme

Naděje

Přestupní stanice

NF Veroniky Kašákové

Jako doma

Armáda spásy

Pragulic

Nový prostor

Člověk v tísni

Jeden svět

Festival Evolution

Naděje

Přestupní stanice

NF Veroniky Kašákové

Jako doma

Armáda spásy

Pragulic

Nový prostor

Člověk v tísni

Jeden svět

Festival Evolution