Aktivity

Snažíme se vytvářet pomyslnou síť a propojovat neziskovky a další aktivní jedince, kteří chtějí jako my pomáhat lidem bez domova. Rozšiřujeme jejich pole působnosti, otevíráme oči, snažíme se motivovat a rozdávat radost...

Výstava Žena a strom pomáhá ženám v nouzi

Zakladatelka nadačního fondu Bez-domova a fotografka Zuzana Samara vytvořila jedinečný cyklus fotografií s názvem Žena a strom. Snímky zachycují vzájemnost propojení, podobnosti a symboliky mezi ženou a stromem a jsou k vidění do konce září v opavské kulturním centru OKO. Cyklus vznikal tři roky a kromě umělecké roviny má i charitativní přesah.

Číst dále

Podpořili jsme dvě nové pozice pro lidi bez domova

Udělat tlustou čáru za minulostí jsme umožnili Milanovi a Emě. Držte jim palce!

Číst dále

I letos jsme podpořili Kuchařky bez domova

Před rokem Kuchařky bez domova otevřely svou Jídelnu v Praze u Anděla. Za tu dobu navařily 241 druhů obědových menu a připravily 100 cateringů. Čtyři ženy se zkušeností s bezdomovectvím získaly pracovní smlouvu. Na dvě pracovní pozice šly prostředky z nadačního fondu BEZ-DOMOVA.

Číst dále

V Přestupní stanici dáváme druhou šanci

Na pražském Žižkově vyrostl nádherný komunitní projekt, který - jak jeho zakladatelé uvádí - dává druhou šanci obečení a lidem. V obchůdku s vyřazeným oblečením prodává člověk bez domova, který tak získává šanci zapojit se opět do běžného života. Náš nadační fond BEZ-DOMOVA byl u projektu od samého počátku a rozhodl se letos již podruhé podpořit vytvoření pracovní pozice právě pro tuto cílovou skupinu.

Číst dále

Proškolení prodejců Nového prostoru

Dlouhodobě pracujeme s časopisem Nový prostor, který pomáhá lidem v tíživé situaci vydělat si na základní životní potřeby prodejem stejnojmenného časopisu. Zvažovali jsme, jak pomoci lidem bez domova a přitom rozšířit kompetence dobře fungujícího projektu. A pak to přišlo...

Číst dále

Měníme vizáže

Udržet svůj zevnějšek upravený v podmínkách drsné ulice, to chce velké úsilí. Vystoupit ze začarovaného kruhu života bez domova se zanedbanou vizáží je pak ještě větší výzva. Rozhodli jsme se proto pomoci a těm, kteří chtějí zažádat o práci, navštívit rodinu nebo mají jiný cíl, pro který potřebují zlepšit svůj vzhled, uhradíme kadeřníka či věnujeme potřebné vybavení.

Číst dále

Cesta z exekucí

V České republice žije téměř milión lidí, proti kterým je vedena exekuce. Snažíme se proto pomáhat i s řešením této otázky. V Brně jsme uspořádali první workshop s názvem Cesta z exekucí, který má pomoci osvětlit lidem, jak se co nejlépe dostat z dluhové pasti.

Číst dále

Rozhovory s VIP osobnostmi

Už více než rok spolupracujeme s časopisem Nový Prostor. Pro jeho prodejce z řad lidí bez domova jsme připravili motivační projekt, díky kterému se mohou stát novináři a realizovat rozhovory se známými osobnostmi. Za každý rozhovor od nás získávají honorář, od redakce pak podporu při realizaci interview. Ze všeho nejcennější jsou pro ně ale ty zážitky... 

Číst dále

Proměna aneb Ukaž svou pravou tvář

Pro někoho samozřejmost, pro jiného neřešitelný problém. Upravené vlasy či vousy, čisté oblečení a celkový pocit svěžesti po těle. Překonat bariéru zanedbané vizáže může ale některým lidem pomoci k tomu, aby se odvážili kontaktovat ztracenou rodinu nebo požádali o byt či práci. Rozhodli jsme se pomoci jim udělat tento krok.

Číst dále

Poděkování všem dárcům!

Rádi bychom poděkovali všem, kteří nezavírají před lidmi bez domova oči, oceňují aktivity našeho fondu a našich spřízněných organizací a zasílají nám příspěvky na naše transparentní konto. Zvláště si vážíme darů, které přijdou opakovaně! Děkujeme paní Pavlíně Koniarové, Pavle Mikulkové, Evě Boškové, Romanu Kamlerovi a všem dalším anonymním dárcům. 

Číst dále

Dárek pro kuchařky

Společnost Tescoma se rozhodla podpořit naše aktivity a přichystala předčasné Vánoce kuchařkám bez domova. Do Jídelny, kterou provozují pod hlavičkou OS Jako doma na pražském Smíchově, jim věnovala vybavení nejen do kuchyně, na pečení, ale i na stoly do samotné restaurace. 

Číst dále

Niky a její příběh pomáhá dětem z dětských domovů

Do projektu, jehož cílem je osvěta dětí z dětských domovů a který realizujeme s Nadačním fondem Veroniky Kašákové, jsme získali novou posilu. Je jí Nikola, 24 letá mladá žena, která se po opuštění dětského domova potýkala několik let s dluhy a existenčními problémy. Dnes začínám pomalu stát pevně na svých nohou a svými zkušenostmi tak pomáhá dětem předcházet tomu, aby se nemusely potýkat s podobným osudem.

Číst dále

Spolupracujeme

Naděje

Přestupní stanice

NF Veroniky Kašákové

Jako doma

Armáda spásy

Farma Strahovice

Pragulic

Nový prostor

Člověk v tísni

Jeden svět

Festival Evolution

Naděje

Přestupní stanice

NF Veroniky Kašákové

Jako doma

Armáda spásy

Farma Strahovice

Pragulic

Nový prostor

Člověk v tísni

Jeden svět

Festival Evolution